NOVOSAĐANI OSVOJILI “KUP PRIJATELJSTVA”: U polufinalu bolji od Dinama, u finalu savladali Partizan nakon penala

FK Vojvodina iz Novog Sada je osvojila Kup prijateljstva evropskih klubova 2019 pošto je u finalu pobijedila Fudbalski klub Partizan 4:2 poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca!

U regularnom toku bilo je 0:0, a u penal seriji, Cvetojević i Šimun su bili neprecizni kod crno-belih, dok su svi igrači Novosađana pogađali sa bijele tačke.

Kup prijateljstva 2019 | Vojvodina – Partizan 0:0 (penalima 4:2)

Pogledajte najzanimljivije momente sa finalne utakmice Kupa prijateljstva evropskih klubova 2019 između FK Vojvodina – ФК Војводина – Fudbalski klub Partizan 0:0 (penalima 4:2).

Posted by Kup prijateljstva on Sunday, June 9, 2019

U polufinalu, Partizan se golovima Vujanovića u 20. i Stanojlovića u 38. minutu revanširao prošlogodišnjem šampionu FK Sarajevo za poraz od prije godinu dana.

FK Vojvodina je ušla u finale nakon što je savladala GNK Dinamo Zagreb, a strijelac jedinog pogotka na meču bio je Bogdanović u 11. minutu.