POJAVIO SE KLINAC KOJEM MBAPPE NE MOŽE NIŠTA: Pogledajte kako ga ja tinejdžer (19) zaustavio!

Reprezentacija Holandije juče je u Rotterdamu pobijedila svjetskog prvaka Francusku s 2:0 u Grupi 1 najelitnijeg razreda Lige nacija.

Domaćini su poveli pogotkom Wijnalduma minutu prije kraja prvog dijela nakon velike greške francuske odbrane. U nastavku susreta još su propustili brojne prilike, a Francuze je od visokog poraza i blamaže spasio čuvar mreže Lloris.

Sjajni golman ‘tricolora’ izdržao je sve do šeste minute nadoknade vremena kada je iz kaznenog udarca Depay “panenkom” postavio konačnih 2:0.

Oranje su odigrale odličnu utakmicu, a javnost je oduševio duel najvećih talenata euro nogometa, Matthijsa De Ligta i Kyliana Mbappéa. Ajaxov stoper je pokazao zavidne defanzivne vještine i u potpunosti nadigrao PSG-ovog napadača.